در این دوره از مسابقات که در وزن آزاد برگزار شد، 192 کاراته کا از 70 کشور جهان برای کسب تنها مدال طلای این رویداد به رقابت پرداختند.

چهره های معروفی همانند اورتون تکسیرا، لچی قربانوف، یوشی آکی اوچیدا، آرتور هووانسیان، ناوارو، ایچی مورا، کنتارو تاناکا و ... بودند که توجه بسیاری از صاحب نظران را برای کسب عناوین اول تا هشتم این دوره از مسابقات را به خود اختصاص داده بودند.

در این دوره از مسابقات شش شرکت کننده شامل: فرزاد فروزان، امیرهوشنگ شاه قلعه ای، علیرضا شاه عبدالعظیمی، فرزاد شهبازی، میثم احمدوند و امین عظیمی در مقابل حریفان خود بر روی تاتامی رفتند.

- فرزاد شهبازی اولین فردی از کشورمان بود که بر روی تاتامی رفت و در برابر اورتون تکسیرا ایستاد. اگر چه وی نتیجه را به حریف برزیلی خود واگذار کرد اما مبارزه قابل قبولی ارائه داد.

- امین عظیمی نیز دومین ورزشکاری بود که در برابر دیوگو دا سیلوا از بررزیل قرار گرفت. عظیمی نیز تمام توتنمندی های خود را به کار گرفت و مبارزه بسیار خوبی در مقابل حریف خود انجام داد اما وی نیز نتوانست پیروز میدان باشد.

- علیرضا شاه عبدالعظیمی از دیگر قهرمانان ارزنده کشورمان نیز در مقابل یوجی کوگورو از کشور ژاپن قرار گرفت، ولی موفق نگردید تا با بهره گیری از قامتی بلند و 101 کیلوگرم وزن که مزیتی مثبت در برابر حریف تلقی می گردید، استفاده نماید.

- فرزاد فروزان از قهرمانان صاحب نام کشورمان که بیشترین عنوان قهرمانی را کارنامه ی خود به ثبت رسانده است با 40 سال سن و کوله باری از تجربه در برابر تاداکانی توکودا از ژاپن قرار گرفت. فروزان تنها ایرانی است که تجربه 4 بار حضور در مسابقات جهانی 1995، 1999، 2003 و 2007 را تجربه می کرد، وی نیز همانند سایر ورزشکاران ، کشورمان را به جمع بازنده ها پیوست تا پرونده حضور در مسابقات جهانی خود را برای همیشه به بایگانی بفرستد.

- امیر هوشنگ شاه قلعه ای 40 ساله که دومین حضور خود در مسابقات جهانی را تجربه می کرد در برابر لچی قربانوف قرار گرفت. وی فقط 30 ثانیه با حریف روسی خود مبارزه کرد. وی بنا به دلایل نامعلوم از ادامه مبارزه انصراف داد تا قربانوف به دور بعدی راه پیدا کند .

- میثم احمدوند از خطه لرستان شرکت کننده ی بعدی بود که در برابر فانیانو دا سییلوا ایستاد. ایشان نیز همانند سایر کاراته کاهای کشورمان در برابر حریف به برتری دست نیافت و در راند دوم با ضربه چودان سوکی ایپون شد و همانند سایر بازیکنان ایرانی حاضر در این رقابت ها به کلکسیون بازنده ها پیوست تا بدین ترتیب پرونده ایران در این مسابقات مختومه گردد.

به اذعان تعدادی از صاحب نظران و نمایندگان تعدادی از کشورهای حاضر در این دور از مسابقات امین عظیمی در بین کاراته کاهای ایرانی حاضر در این رقابت ها یکی از بهترین ها بود که مبارزه بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشت.

نفرات اول تا هشتم

1- آورتون تکسیرا از برزیل

Ewerton Teixeira

2- جان سوکاپ از چک

Jan Soukup

3- آرتور هووانسیان از ارمنستان

Artur Hovhannisian

4- دارمن سادوکاسوف از روسیه

Darmen Sadvokasov

5- آندری استپین از روسیه

Andrei Stepin

6- آلیجاندرو ناوارو از اسپانیا

Alejandro Navarro

7- ادواردو تاناکا از برزیل

Eduardo Tanaka

8- تاتسویا موراتا از ژاپن

Tatsuya Murata

- تکنیکی ترین کاراته کا : آرتور هووانسیان

-جنگنده و با روحیه ترین کاراته کا : تاتسویا موراتا

- قهرمان تمشی واری : لچی قربانوف با شکستن 31 تخت
موضوعات مرتبط: نهمین دوره مسابقات جهانی کیوکوشین کاراته

تاريخ : چهارشنبه ششم آذر ۱۳۸۷ | ۱۷:۵۰ بعد از ظهر | نویسنده : مهدي |